Proces spopielania zwłok zmarłych pochodzi z dawnych czasów i ma długą tradycję w historii ludzkości, ponadto jest uznawany przez wiele religii. Z każdym rokiem przybywa zwolenników tej formy pogrzebu. Obrządek pogrzebowy w tej formie odbywa się z zachowaniem wszystkich norm etycznych i prawnych. Po dokonaniu kremacji prochy osoby zmarłej umieszczane są w urnie, po czym składane w grobie tradycyjnym, w grobie urnowym lub w kolumbariach.
* W 1983 roku Kościół Rzymskokatolicki zaaprobował spopielenie ciała, jako obrzęd pogrzebowy, o ile została zachowana odpowiednia godność obrzędu. Kodeks Prawa Kanonicznego (Kanon 1176, 3) wzmiankuje: „Kościół usilnie zaleca zachowanie pobożnego zwyczaju grzebania ciał zmarłych. Nie zabrania jednak kremacji, jeśli nie została wybrana z pobudek przeciwnych nauce chrześcijańskiej”. Watykańska Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów przyjęła formułę, że „dla Bożej wszechmocy nie ma różnicy między wskrzeszeniem ciała pogrzebanego i poddanego kremacji”.
Organizowane przez nas ceremonie kremacji wymagają odpowiednio wcześniejszego zarezerwowania terminu w krematorium. Pytania dotyczące organizacji kremacji prosimy kierować pod całodobowy numer tel. 501-359-311
Ciało osoby zmarłej spopielane jest w trumnie w temperaturze sięgającej 1200°C, w procesie trwającym ok. 90 minut. Następnie urna z popiołami przekazywana jest na ręce rodziny lub organizatora pogrzebu wraz z protokółem kremacji. Urny ze szczątkami mogą być złożone w tradycyjnym grobie ziemnym, w grobie urnowym lub w kolumbariach czyli ściennych niszach urnowych. Na chwilę obecną czynność rozsypywania prochów zmarłych w Polsce pozostaje w sprzeczności z obowiązującym prawem, a niedostosowanie się do przepisów może podlegać karze.
Copyright © 2021 www.horus.szczecin.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.