• Jak wygląda uroczystość pogrzebowa z kremacją zwłok?

Telefon Horus

Pogrzeb to czas żałoby i pamięci o tych, którzy odeszli. Kremacja zmarłych staje się coraz bardziej popularna w Polsce i ważne jest, aby zrozumieć, co wiąże się z taką ceremonią. W niniejszym artykule omówione zostaną m.in. kluczowe elementy pogrzebu z kremacją.

Kluczowe elementy kremacji zwłok

Ceremonia pogrzebowa z kremacją zmarłego jest ważnym wydarzeniem, aby uhonorować życie ukochanej osoby. Zazwyczaj obejmuje ona okres odwiedzin, podczas którego rodzina i przyjaciele mogą złożyć wyrazy szacunku zmarłemu, nabożeństwo żałobne lub religijne oraz samą kremację. Podczas okresu odwiedzin rodzina i przyjaciele mogą zobaczyć ciało zmarłego, następnie ciało jest zabierane do kremacji.

Jak przebiega ceremonia pogrzebowa z kremacją zmarłego krok po kroku?

Proces organizacji ceremonii pogrzebowej z kremacją zmarłego rozpoczyna się od dokonania ustaleń z domem pogrzebowym lub krematorium. Następnym krokiem jest wybór, czy okres odwiedzin trumny ma być otwarty, czy zamknięty. Następnie rodzina i przyjaciele mogą rozpocząć planowanie nabożeństwa żałobnego lub religijnego. Obejmuje to wybór czytań z Pisma Świętego, piosenek i przemówień, które zostaną wygłoszone w tym czasie. Po dokonaniu wszystkich ustaleń ciało zostaje poddane kremacji w krematorium. Prochy są następnie zwracane rodzinie w celu pochówku lub rozsypania zgodnie z jej życzeniem.

Czy ceremonia pogrzebowa jest konieczna podczas kremacji zwłok?

Nie jest konieczne przeprowadzanie ceremonii pogrzebowej podczas kremacji zwłok w Polsce. Jednak wiele rodzin decyduje się na to, ponieważ daje im to możliwość uhonorowania życia ukochanej osoby w odpowiedni sposób. Ceremonia pogrzebowa pozwala również rodzinie i przyjaciołom spotkać się w tym trudnym czasie i zapewnić sobie nawzajem wsparcie w opłakiwaniu straty.

Salon Pogrzebowy HORUS w Szczecinie zapewnia Rodzinom, które znalazły się w bolesnej sytuacji po utracie ukochanej osoby pomoc przy dokonywaniu niezbędnych formalności związanych z pochówkiem.

Nasi pracownicy zapewniają wyjątkową dbałość o zachowanie podniosłego charakteru całej uroczystości pogrzebowej, ponadto służą pomocą, radą oraz wsparciem w ciężkich chwilach

HORUS znajduje się przy ul. Ku Słońcu 16 w Szczecinie. Zachęcamy do kontaktu z nami.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez całą dobę!

Kompleksowa organizacja pogrzebów

Telefon Horus
Usługi pogrzebowe, trumny i urny, kwiaty na ostatnie pożegnanie
Wychodzimy naprzeciw
oczekiwaniom naszych Klientów
HORUS - SALON USŁUG POGRZEBOWYCH
Salon Usług Pogrzebowych HORUS w Szczecinie to gwarancja kompleksowej organizacji pogrzebów. Doskonale rozumiemy trudne emocje, jakie towarzyszą Państwu po stracie ukochanej osoby, dlatego staramy się pomóc przy realizacji wszelkich formalności. Ponadto nasza oferta usług pogrzebowych obejmuje wszystkie niezbędne elementy, sprzedaż trumien, urn i kwiatów pogrzebowych oraz sporządzanie nekrologów i klepsydr. Oferujemy także odzież żałobną, wykonywanie kosmetyki pośmiertnej, transport zwłok i oprawę muzyczną ceremonii. Można się z nami kontaktować przez całą dobę!
DANE KONTAKTOWE:
Salon usług pogrzebowych Horus
Prezes Agnieszka Nowaczyk-Antoniuk
 • ul. Ku Słońcu 16
  71-073 Szczecin

  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Biuro: tel. fax: 91 488-65-85
  Biuro: tel. kom. 501-359-223
 • Całodobowe Pogotowie Pogrzebowe:
  501-359-311
 • NIP: 855-001-59-91
  REGON: 811631336

HORUS Salon Usług Pogrzebowych

Adres

ul. Ku Słońcu 16
71-073 Szczecin

Kontakt

Biuro: tel. fax: 91 488-65-85
Biuro: tel. kom. 501-359-223
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2023 www.horus.szczecin.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.