• Jaki jest koszt pogrzebu i w ile dni należy go zorganizować?

Telefon Horus

Śmierć bliskiej osoby to jedno z najtrudniejszych doświadczeń w życiu. Oprócz bólu i żałoby, trzeba również zmierzyć się z organizacją pogrzebu, która wiąże się z wieloma formalnościami, decyzjami i wydatkami. Jakie są koszty pogrzebu i w ile dni należy go zorganizować?

Koszty pogrzebu

Koszty pogrzebu zależą od wielu czynników, np. rodzaj i miejsce pochówku, zakres usług zakładu pogrzebowego, wybór trumny lub urny, rodzaj ceremonii religijnej lub świeckiej, liczba gości na stypie czy koszt nagrobka. Według danych z 2021 roku, średni koszt pogrzebu w Polsce wynosi około 6 000 – 8 000 złotych, jednak może on znacznie się różnić w zależności od regionu i indywidualnych preferencji. Oto uśrednione koszty niektórych z najważniejszych pozycji w kosztorysie pogrzebu:

 • Koszt usług zakładu pogrzebowego może wynosić od 1 000 do 3 000 złotych, w zależności od zakresu i jakości usług.
 • Koszt trumny może wynosić od 700 do 3 000 złotych, a koszt urny od 100 do 500 złotych.
 • Koszt miejsca na cmentarzu może wynosić od 1 000 do 10 000 złotych.
 • Koszt ceremonii religijnej może wynosić od 300 do 800 złotych, a koszt ceremonii świeckiej od 200 do 500 złotych.
 • Koszt stypy, jeśli będzie organizowana, może wynosić od 1 000 do 3 000 złotych.

Należy także wziąć pod uwagę koszt nagrobka, który może wynosić od 2 000 do 10 000 złotych.

Czas potrzebny na zorganizowanie pogrzebu

Czas potrzebny na organizację pogrzebu zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj ceremonii oraz termin eksportacji ciała zmarłego z domu czy szpitala.  Według Ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych z 31 stycznia 1959 r., pogrzeb powinien odbyć się w ciągu 7 dni od śmierci osoby zmarłej, chyba że wystąpią szczególne okoliczności, takie jak konieczność sekcji zwłok, badań lub śledztwa. Termin pogrzebu może być również uzależniony od dostępności miejsca na cmentarzu, wolnych terminów u zakładu pogrzebowego czy preferencji rodziny. Dlatego czas oczekiwania na pogrzeb może się różnić w zależności od regionu i sytuacji.

Organizując pogrzeby w Szczecinie, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów mających doświadczenie oraz oferujących kompleksowe usługi. Dobrze dobrane usługi pozwolą na sprawną organizację uroczystości żałobnej, która będzie odpowiednią formą pożegnania zmarłego i umożliwi bliskim przeżycie trudnych chwil żałoby.

Salon Pogrzebowy HORUS w Szczecinie zapewnia Rodzinom, które znalazły się w bolesnej sytuacji po utracie ukochanej osoby pomoc przy dokonywaniu niezbędnych formalności związanych z pochówkiem.

Nasi pracownicy zapewniają wyjątkową dbałość o zachowanie podniosłego charakteru całej uroczystości pogrzebowej, ponadto służą pomocą, radą oraz wsparciem w ciężkich chwilach

HORUS znajduje się przy ul. Ku Słońcu 16 w Szczecinie. Zachęcamy do kontaktu z nami.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez całą dobę!

Kompleksowa organizacja pogrzebów

Telefon Horus
Usługi pogrzebowe, trumny i urny, kwiaty na ostatnie pożegnanie
Wychodzimy naprzeciw
oczekiwaniom naszych Klientów
HORUS - SALON USŁUG POGRZEBOWYCH
Salon Usług Pogrzebowych HORUS w Szczecinie to gwarancja kompleksowej organizacji pogrzebów. Doskonale rozumiemy trudne emocje, jakie towarzyszą Państwu po stracie ukochanej osoby, dlatego staramy się pomóc przy realizacji wszelkich formalności. Ponadto nasza oferta usług pogrzebowych obejmuje wszystkie niezbędne elementy, sprzedaż trumien, urn i kwiatów pogrzebowych oraz sporządzanie nekrologów i klepsydr. Oferujemy także odzież żałobną, wykonywanie kosmetyki pośmiertnej, transport zwłok i oprawę muzyczną ceremonii. Można się z nami kontaktować przez całą dobę!
DANE KONTAKTOWE:
Salon usług pogrzebowych Horus
Prezes Agnieszka Nowaczyk-Antoniuk
 • ul. Ku Słońcu 16
  71-073 Szczecin

  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Biuro: tel. fax: 91 488-65-85
  Biuro: tel. kom. 501-359-223
 • Całodobowe Pogotowie Pogrzebowe:
  501-359-311
 • NIP: 855-001-59-91
  REGON: 811631336

HORUS Salon Usług Pogrzebowych

Adres

ul. Ku Słońcu 16
71-073 Szczecin

Kontakt

Biuro: tel. fax: 91 488-65-85
Biuro: tel. kom. 501-359-223
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2023 www.horus.szczecin.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.