• Uroczystości z kremacją
  Uroczystości z kremacją
Telefon Horus

Uroczystości z kremacją

Uroczystości z kremacją praktykowane są od dawna w wielu krajach. Mogą być częścią ceremonii pogrzebowych o charakterze religijnym, jak i świeckim. Uroczystość ostatniego pożegnania, która towarzyszy spopieleniu zwłok, rozpoczyna się zazwyczaj w sali pożegnań. W przypadku pogrzebu wyznaniowego, po skremowaniu ciała odprawiana jest tradycyjna msza pogrzebowa na cmentarzu. Pochówek świecki odbywa się bez mszy świętej, a scenariusz uroczystości uzgadniany jest z bliskimi zmarłego. Zazwyczaj mistrz ceremonii wygłasza do zgromadzonych żałobników przemowę pogrzebową. Kulminacyjnym momentem uroczystości jest złożenie urny z prochami do grobu lub kolumbarium.

Kremacje – Szczecin

Wola zmarłego, a często także aspekty ekonomiczne decydują o tym, że coraz bardziej popularne stają się kremacje. W Szczecinie, w naszym zakładzie pogrzebowym zajmujemy się kompleksową organizacją pochówków urnowych. Zapewniamy transport zwłok do krematorium oraz przewóz prochów do kaplicy lub na cmentarz. Pogrzeb z urną jest tańszym od tradycyjnego pogrzebu sposobem chowania zmarłych, lecz jego profesjonalne przygotowanie zapewni uroczystości odpowiednią dostojność.

KREMACJA ZWŁOK

Proces spopielania zwłok zmarłych pochodzi z dawnych czasów i ma długą tradycję w historii ludzkości, ponadto jest uznawany przez wiele religii. Z każdym rokiem przybywa zwolenników tej formy pogrzebu. Obrządek pogrzebowy w tej formie odbywa się z zachowaniem wszystkich norm etycznych i prawnych. Po dokonaniu kremacji prochy osoby zmarłej umieszczane są w urnie, po czym składane w grobie tradycyjnym, w grobie urnowym lub w kolumbariach.

* W 1983 roku Kościół Rzymskokatolicki zaaprobował spopielenie ciała, jako obrzęd pogrzebowy, o ile została zachowana odpowiednia godność obrzędu. Kodeks Prawa Kanonicznego (Kanon 1176, 3) wzmiankuje: „Kościół usilnie zaleca zachowanie pobożnego zwyczaju grzebania ciał zmarłych. Nie zabrania jednak kremacji, jeśli nie została wybrana z pobudek przeciwnych nauce chrześcijańskiej”. Watykańska Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów przyjęła formułę, że „dla Bożej wszechmocy nie ma różnicy między wskrzeszeniem ciała pogrzebanego i poddanego kremacji”.

Organizowane przez nas ceremonie kremacji wymagają odpowiednio wcześniejszego zarezerwowania terminu w krematorium. Pytania dotyczące organizacji kremacji prosimy kierować pod całodobowy numer tel. 501-359-311

Ciało osoby zmarłej spopielane jest w trumnie w temperaturze sięgającej 1200°C, w procesie trwającym ok. 90 minut. Następnie urna z popiołami przekazywana jest na ręce rodziny lub organizatora pogrzebu wraz z protokółem kremacji. Urny ze szczątkami mogą być złożone w tradycyjnym grobie ziemnym, w grobie urnowym lub w kolumbariach czyli ściennych niszach urnowych. Na chwilę obecną czynność rozsypywania prochów zmarłych w Polsce pozostaje w sprzeczności z obowiązującym prawem, a niedostosowanie się do przepisów może podlegać karze.

Salon Pogrzebowy HORUS w Szczecinie zapewnia Rodzinom, które znalazły się w bolesnej sytuacji po utracie ukochanej osoby pomoc przy dokonywaniu niezbędnych formalności związanych z pochówkiem.

Nasi pracownicy zapewniają wyjątkową dbałość o zachowanie podniosłego charakteru całej uroczystości pogrzebowej, ponadto służą pomocą, radą oraz wsparciem w ciężkich chwilach

HORUS znajduje się przy ul. Ku Słońcu 16 w Szczecinie. Zachęcamy do kontaktu z nami.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez całą dobę!

Kompleksowa organizacja pogrzebów

Telefon Horus
Usługi pogrzebowe, trumny i urny, kwiaty na ostatnie pożegnanie
Wychodzimy naprzeciw
oczekiwaniom naszych Klientów
HORUS - SALON USŁUG POGRZEBOWYCH
Salon Usług Pogrzebowych HORUS w Szczecinie to gwarancja kompleksowej organizacji pogrzebów. Doskonale rozumiemy trudne emocje, jakie towarzyszą Państwu po stracie ukochanej osoby, dlatego staramy się pomóc przy realizacji wszelkich formalności. Ponadto nasza oferta usług pogrzebowych obejmuje wszystkie niezbędne elementy, sprzedaż trumien, urn i kwiatów pogrzebowych oraz sporządzanie nekrologów i klepsydr. Oferujemy także odzież żałobną, wykonywanie kosmetyki pośmiertnej, transport zwłok i oprawę muzyczną ceremonii. Można się z nami kontaktować przez całą dobę!
DANE KONTAKTOWE:
Salon usług pogrzebowych Horus
Prezes Agnieszka Nowaczyk-Antoniuk
 • ul. Ku Słońcu 16
  71-073 Szczecin

  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Biuro: tel. fax: 91 488-65-85
  Biuro: tel. kom. 501-359-223
 • Całodobowe Pogotowie Pogrzebowe:
  501-359-311
 • NIP: 855-001-59-91
  REGON: 811631336

HORUS Salon Usług Pogrzebowych

Adres

ul. Ku Słońcu 16
71-073 Szczecin

Kontakt

Biuro: tel. fax: 91 488-65-85
Biuro: tel. kom. 501-359-223
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2023 www.horus.szczecin.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.