Zgon w domu

Zgon w domu

Porady

Zgon w domu

Postępowanie pogrzebowe przy zgonie w domu

JAK SIĘ ZACHOWAĆ GDY ŚMIERĆ NASTĘPUJE W DOMU

W momencie gdy do śmierci kogoś z rodziny dochodzi tam, gdzie nie ma stałej opieki lekarskiej, np. w miejscu zamieszkania, wskazane jest wezwanie lekarza. Ten dopiero w oparciu o osobiście wykonane badanie, może zaświadczyć o tym, że nastąpił zgon.

Opcjonalnie można także od razu skontaktować się z naszym Zakładem Pogrzebowym, a nasi pracownicy w Państwa imieniu wykonają wszystkie niezbędne procedury. Informujemy, że jesteśmy do dyspozycji przez całą dobę. Zasygnalizujemy informację o śmierci lekarzowi posiadającemu stosowne uprawnienia, który po przeprowadzonych czynnościach wypisze protokół (kartę) zgonu. Kolejnym zadaniem będzie przewiezienie osoby zmarłej do chłodni miejskiej. Trzeba wiedzieć, że zlecenie przewozu można wykonać dopiero po otrzymaniu karty zgonu.

NIEZBĘDNE FORMALNOŚCI DO PRZEPROWADZENIA

Zalecane jest zrobienie kilku kopii kart zgonu, bowiem zawarte w niej dane, np. o przyczynie śmierci, mogą okazać się potrzebne przy przeprowadzaniu spraw spadkowych, w bankach lub innych urzędach czy instytucjach. Z kartą zgonu i dowodem osobistym powinno się pójść do Urzędu Stanu Cywilnego przypisanego do miejscu gdzie nastąpił zgon, a nie w miejscu zameldowania zmarłego. W oparciu o dostarczone dokumenty Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego sporządzi akt zgonu, potrzebny także przy ubieganiu się o zasiłek pogrzebowy. Dopiero w chwili zdobycia aktu zgonu, można rozpocząć właściwe przygotowania do pochówku i skontaktować się z księdzem z parafii osoby zmarłej oraz biurem zakładu pogrzebowego, w celu dokonania wszystkich ustaleń.

Salon Pogrzebowy HORUS w Szczecinie zapewnia Rodzinom, które znalazły się w bolesnej sytuacji po utracie ukochanej osoby pomoc przy dokonywaniu niezbędnych formalności związanych z pochówkiem.

Nasi pracownicy zapewniają wyjątkową dbałość o zachowanie podniosłego charakteru całej uroczystości pogrzebowej, ponadto służą pomocą, radą oraz wsparciem w ciężkich chwilach

HORUS znajduje się przy ul. Ku Słońcu 16 w Szczecinie. Zachęcamy do kontaktu z nami.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez całą dobę!

Kompleksowa organizacja pogrzebów

Telefon Horus
Usługi pogrzebowe, trumny i urny, kwiaty na ostatnie pożegnanie
Wychodzimy naprzeciw
oczekiwaniom naszych Klientów
HORUS - SALON USŁUG POGRZEBOWYCH
Salon Usług Pogrzebowych HORUS w Szczecinie to gwarancja kompleksowej organizacji pogrzebów. Doskonale rozumiemy trudne emocje, jakie towarzyszą Państwu po stracie ukochanej osoby, dlatego staramy się pomóc przy realizacji wszelkich formalności. Ponadto nasza oferta usług pogrzebowych obejmuje wszystkie niezbędne elementy, sprzedaż trumien, urn i kwiatów pogrzebowych oraz sporządzanie nekrologów i klepsydr. Oferujemy także odzież żałobną, wykonywanie kosmetyki pośmiertnej, transport zwłok i oprawę muzyczną ceremonii. Można się z nami kontaktować przez całą dobę!
DANE KONTAKTOWE:
Salon usług pogrzebowych Horus
Prezes Agnieszka Nowaczyk-Antoniuk
 • ul. Ku Słońcu 16
  71-073 Szczecin

  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Biuro: tel. fax: 91 488-65-85
  Biuro: tel. kom. 501-359-223
 • Całodobowe Pogotowie Pogrzebowe:
  501-359-311
 • NIP: 855-001-59-91
  REGON: 811631336

HORUS Salon Usług Pogrzebowych

Adres

ul. Ku Słońcu 16
71-073 Szczecin

Kontakt

Biuro: tel. fax: 91 488-65-85
Biuro: tel. kom. 501-359-223
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2023 www.horus.szczecin.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.