SZCZECIN - Ku Słońcu 16
DĄBIE - Anieli Krzywoń 16
POGRZEBY OD 1800 ZŁ
CAŁODOBOWE
POGOTOWIE POGRZEBOWE
501-359-311

Zgon w domu - informacje

Jak się zachować gdy śmierć następuje w domu

W momencie gdy do śmierci kogoś z rodziny dochodzi tam, gdzie nie ma stałej opieki lekarskiej, np. w miejscu zamieszkania, wskazane  jest wezwanie lekarza. Ten dopiero w oparciu o osobiście wykonane badanie, może zaświadczyć o tym, że nastąpił zgon.

smierc w domu

Opcjonalnie można także od razu skontaktować się z naszym Zakładem Pogrzebowym, a nasi pracownicy w Państwa imieniu wykonają wszystkie niezbędne procedury. Informujemy, że jesteśmy do dyspozycji przez całą dobę. Zasygnalizujemy informację o śmierci lekarzowi posiadającemu stosowne uprawnienia, który po przeprowadzonych czynnościach wypisze protokół (kartę) zgonu. Kolejnym zadaniem będzie przewiezienie osoby zmarłej do chłodni miejskiej.

Trzeba wiedzieć, że zlecenie przewozu można wykonać dopiero po otrzymaniu karty zgonu.

Niezbędne formalności do przeprowadzenia

Zalecane jest zrobienie kilku kopii kart zgonu, bowiem zawarte w niej dane, np. o przyczynie śmierci, mogą okazać się potrzebne przy przeprowadzaniu spraw spadkowych, w bankach lub innych urzędach czy instytucjach. Z kartą zgonu i dowodem osobistym powinno się pójść do Urzędu Stanu Cywilnego przypisanego do miejscu gdzie nastąpił zgon, a nie w miejscu zameldowania zmarłego. W oparciu o dostarczone dokumenty Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego sporządzi akt zgonu, potrzebny także przy ubieganiu się o zasiłek pogrzebowy.

Dopiero w chwili zdobycia aktu zgonu, można rozpocząć właściwe przygotowania do pochówku i skontaktować się z księdzem z parafii osoby zmarłej oraz biurem zakładu pogrzebowego, w celu dokonania wszystkich ustaleń.

 • Zakład Pogrzebowy HORUS to kompleksowa obsługa pochówku

  Zakład Pogrzebowy HORUS w Szczecinie działa na polskim rynku już od 1998 roku i przez ten czas zdobył zaufanie wielu Klientów. Oferowany przez nas szeroki zakres usług i akcesoriów, pozwala sprostać wszelkim wymaganiom i oczekiwaniom. Sprawą priorytetową dla nas jest gruntowna pomoc Państwu, w każdej fazie przygotowań ceremonii pogrzebowej. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z nami. Nasza firma deklaruje organizowanie ceremonii w obrządku rzymsko-katolickim i świeckich, ceremonii innych wyznań oraz z oprawą wojskową. Cała nasza działalność opiera się na oczekiwanych przez wszystkich wartościach: uczciwości, zrozumieniu i satysfakcji Klientów.

 • Pogrzeby realizowane przez wykwalifikowanych pracowników

  Nasza firma zajmuje się kompleksowym przygotowaniem pogrzebów. Po każdym zgłoszeniu podejmujemy natychmiastowe działania, aby jak najszybciej pomóc Państwu uporać się z formalnościami związanymi ze zorganizowaniem pochówku. Mamy świadomość, że każdy ma inne wymagania odnoszące się do organizacji ostatniej drogi ukochanej osoby, toteż z każdym z naszych Klientów obchodzimy się w sposób indywidualny. Pogrzeby w Szczecinie urządzają nasi wykwalifikowani pracownicy, sprawnie realizując, wszystkie czynności składające się na przygotowanie ostatniej posługi. Dla naszej firmy najważniejsza jest satysfakcja Klientów, dlatego dokładamy starań, aby zrealizowane przez nas ceremonie nie zawiodły oczekiwań.

 • Zakład Pogrzebowy Horus to uczciwość i zrozumienie

  Nasz Zakład Pogrzebowy w Szczecinie dzięki długiej bytności w branży doskonale rozumie Państwa potrzeby i oczekiwania, dlatego wie jak pomóc godnie i z należytym szacunkiem pożegnać osoby, które wyruszyły w swoją ostatnią podróż. Nasza firma urządza zarówno pogrzeby tradycyjne, jak i pochówki z kremacją. Rodziny w tych przepełnionych smutkiem chwilach mogą mieć pewność, że spotkają się u nas z pełnym zrozumieniem. Jesteśmy w posiadaniu dobrze wyposażonego zaplecza specjalistycznego, dzięki czemu mamy możność sprawnego i starannego przygotowania osób zmarłych do pochówku. Takt i indywidualne podejście do każdego z naszych Klientów są wizytówką Zakładu Pogrzebowego HORUS.

 • Zakłady Pogrzebowe w Szczecinie to rzetelnie wykonane usługi

  Nasze Zakłady Pogrzebowe pomogą Państwu w zorganizowaniu godnej uroczystości ostatniego pożegnania i całościowo zajmą się przygotowaniami związanymi z pochówkiem. Nasze doświadczenie wypracowane na przestrzeni lat jest gwarancją usług na najwyższym poziomie. Salon Pogrzebowy Horus w Szczecinie zatrudnia niezawodnych pracowników, którzy swoją pracę wykonują z zaangażowaniem oraz należytym szacunkiem. Gwarantujemy konieczną pomoc w uporaniu się z wszystkimi formalnościami związanymi z pochówkiem. Zajmujemy się przewozem zwłok, przyjmujemy zlecenia na ekshumacje oraz kremacje. Wychodzimy naprzeciw Państwa oczekiwaniom oddając do dyspozycji całodobowe pogotowie pogrzebowe!

Horus
Salon Usług Pogrzebowych

Zapraszamy Państwa do siedziby naszej firmy przy ul. Ku słońcu 16 w Szczecinie oraz przy ul. Anieli Krzywoń 16 w Dąbiu. Oferujemy profesjonalne usługi pogrzebowe, które są naszą odpowiedzią na wysokie oczekiwania.

Offcanvas

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.